Plzeňský ovál "Lopatárna"

Logo | Pája Čája Kovář

„Lopatárna“ je tradiční závod v Plzni ze série ČP (Český pohár). Je to okruh 1100m dlouhý s profilem trati, kde je kratičký sjezd, následně rovina a pak prudší švih do cíle.

Musím říct, že já osobně mám Lopatárnu rád, ač ten profil trati mně nesedí. Zatím neumím moc dobře pracovat se změnou profilu/tempa. Neumím rychle reagovat a přizpůsobit se. Třeba rád jezdím do kopce, ale pokud jsou táhlé. Prostě ty přechody profilů mi rozhodí a neumím na to reagovat. Což je třeba zlepšit a zapracovat na tom.

Tím se dostávám k závodu, který byl slabě obsazen z důvodu našlapaného závodního kalendáře. Předchozí víkend bylo ME v Rakousku a další bude evropský pohár v Púchově. Na jednu stranu chápu kluky, že potřebují orazit, ale je škoda ta vysoká neúčast.

Ve své kategorii jsem tedy startoval sám a tím bylo předem určeno, že podrtím ghousty 😀 (duchy jeli se mnou). Je to blbé být sám z důvodu motivace. Chci vždy ze sebe dát vše a kousnout se. Jenže pokud není proti komu, tak to prostě nejde bohužel.

Celý výkon v závodě tak i vypadal. Lehce horší časy než poslední závod tu s konkurencí. Přitom za poslední měsíc od Belgie cítím pokrok v tréninku i data jsou o dost lepší. Je to škoda, ale i s tím je třeba se popasovat a jít dál. 

Blíží se Brno a to bude jiné peklo